Bang Olufsen A1 İncelemesi

Birçoğumuz piknikte veya ev ortamında taşınabilir hoparlörler kullanıyoruz. Bang & Olufsen A1 de bu ihtiyaca yönelik taşınabilir bir hoparlör piyasaya sürdü, ben de ürünü sizler için inceledim. Bang & Olufsen A1 alınır mı? Bang & Olufsen’in ses performansı nasıl? Bang & Olufsen A1’in özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Bang & Olufsen A1’i satın almak için buraya tıklayın.


Bang & Olufsen A1 Tasarım

Yuvarlak bir yapıda bizleri karşılayan Bang & Olufsen A1, kaliteli ve üst segment bir ürün olmasının ve Premium hissiyatının yanı sıra Siyah, Gri, Yeşil ve Pembe olmak üzere 4 farklı renk seçeneği ile bizlere sunulmuş. Hareket halindeyken müzik dinleyebilmeniz için çantanıza takmanıza izin veren bir taşıma kayışı da mevcut. A1, su geçirmeyen, deri tabanlı ve alüminyum üst yüzeyinde delikler bulunan büyük bir hokey diskini andırıyor.

bang olufsen a1

Bang & Olufsen A1 Teknik Özellikler

IPX67 sertifikası bulunan ürün 1 metre derinliğe kadar 30 dakika su altında dayanabilmesi ile sağlam bir yapıda olduğunu bizlere gösteriyor. Olası su sıçraması durumunda veya kullanım esnasında herhangi bir sıvı teması söz konusu olduğunda ürünün zarar görmeyeceğini söylemek mümkün. 558 gram ağırlığa sahip olan ürün 3.000 mAh bataryaya sahip ve USB-C portu üzerinden şarj edilebiliyor. A1‘in bizlere ortalama 18 saat pil ömrü sunduğunu da belirtelim. AAC, aptX Adaptive, Bluetooth 5.1 ve Alexa desteği de A1‘de mevcut. 1x 9 cm woofer ve 1x 2 cm yüksek frekanslı hoparlöre sahip olan ürün 55Hz-20kHz frekans aralığında mono ses sağlayan, iki adet, özel 30 watt D sınıfı amlifikatör ile çalışıyor.

Bang & Olufsen A1 Ses Performansı

Disk şeklinde ve yukarıya doğru bakan sürücüleri ile bu hoparlör düz bir yüzeye yerleştirildiğinde 360 derece iyi bir ses deneyimi sağlıyor ve 92 desibel ses seviyesine ulaşabiliyor.  Bu boyutta böyle bir bass performansı kimse beklemez. Ancak Bu hoparlör resmen şov yapıyor.  Neyse ki, Beosonic uygulaması, ekolayzer özelliklerini kullanarak, ses profilini beğeninize göre ayarlamanıza olanak tanıyor. Android veya IOS sistemlerde kullanabileceğiniz Beosonic uygulamasından, Relaxed, Bright, Energetic, Yüksek Bass ve Warm modları arasında kendi zevkinize göre ayar yapabiliyorsunuz.

Özetle, bu hoparlör taşınabilir olması, premium gövde yapısı ve kaliteli müzik keyfi sunması açısından ve sesli asistan desteği ile tercih edilebilecek bir taşınabilir hoparlör olmuş.