Shure Aonic 40 ANC Kulaklık İncelemesi

Ses uzmanları, kayıt stüdyolarında ve sahnelerde bulabileceğiniz SM7b ve SM58 gibi sevilen mikrofonların yapımcısı olarak Shure’u biliyorlar, peki Shure Aonic 40 nasıl bir performans sergiliyor? Shure Aonic 40 alınır mı? Shure Aonic 40 ses performansı nasıl? Shure Aonic 40’ın özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Anker Shure Aonic 40’ı satın almak için buraya tıklayın.


Shure Aonic 40 Tasarım

Siyah ve beyaz olmak üzere, iki ayrı renk seçeneği ile bizlere sunulmuş olsa da beyaz ve gri renk kombinasyonuna da sahip. 319 gram ağırlığa sahip olan kafa üstü kulaklığın, kafa üstü ve ped’leri arkasındaki kısımlar parlak beyaz, diğer kısımlar ise mat beyaz. Plastik gövde yapısına sahip olan kulaklık, gayet rahat bir tasarıma sahip. Ped’leri yumuşak ve rahat. Kafaya temas eden kısımlarında bulunan yumuşak alanlar sayesinde ise konforlu bir kullanım sağlıyor. Üzerinde 5 ayrı tuş bulunan ürün, bir Tip-C girişe ve aynı zamanda 3.5mm‘lik bir girişe sahip.

Shure Aonic 40 Teknik Özellikler

ANC yani Aktif Gürültü Engelleme özelliğine de sahip olan kulaklığın 3 farklı gürültü engelleme modu da mevcut. Düşük, normal ve maksimum kademeleri, uygulaması üzerinden ayarlanabiliyor. 25 saat pil ömrü sunan kulaklık, 15 dakikalık hızlı şarj ile 5 saatlik bir kullanımı bizlere sunuyor. Bluetooth 5.0, SBC, AAC, AptX teknolojilerinin yanı sıra, kablolu bağlantı, USB-C ve 3.5mm girişini de bizlere sunuyor. Aynı anda iki ayrı cihaza bağlanma özelliği de kulaklıkta mevcut.

Shure Play mobil uygulaması ise gayet detaylı, aktif gürültü engelleme modları arasında geçiş yapabileceğiniz, güncellemeleri düzenli olarak kontrol etmenize olanak sağlayan bir uygulama olmasının yanında, detaylı bir ekolayzer ayarına da sahip. Tuş işlevlerini görüntüleyebildiğiniz uygulama üzerinden maalesef ki tuş özelliklerini değiştiremiyoruz.

Shure Aonic 40 Ses Perfomansı

Bu kulaklık, 40 mm ses sürücüsüne sahip. Ayarlanabilir ekolayzer sayesinde kendinizi göre ses ayarı yapmanıza imkan tanıyor. Neredeyse dinleyeceğiniz her tür müzik için güzel bir performans sergileyen kulaklık, davul ve bas gitar gibi enstrümanların olduğu şarkılarda vokalleri boğmadan tatmin edici bir şekilde bizlere sunuyor. Sesi oldukça temiz veren kulaklık, müzik dinlerken keyif almanızı sağlıyor. Bluetooth ve USB bağlantıları için çok yüksek tiz aralığında, ses seviyesinde bir miktar düşüş olsa da, kablolu bağlantı ile dinlediğinizde ses biraz daha yüksek oluyor. Shure Play uygulamasından yapacağınız ekolayzer ayarıyla ses performansını önemli seviyede iyileştirebilirsiniz.

Shure Aonic 40 Kutu İçeriği 

Kulaklığın kendisinin yanı sıra, 3.5 mm ses kablosu, Type-C kablosu ve taşıma kılıfı, kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.