DJI Mini 3 Pro İnceleme

Dünyanın önde gelen drone üreticisi DJI, bu sefer Mini 3 Pro modeli ile karşımızda. Dji Mini 3 Pro bizlere neler sunuyor? Dji Mini 3 Pro teknik özellikleri neler? Dji Mini 3 Pro kutu içeriğinde neler var? Dji Mini 3 Pro kimler için uygun?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Dji Mini 3 Pro‘yu satın almak için buraya tıklayın.


Mini 3 Pro Tasarım

Mavic 3 tasarım diline sahip, yenilenmiş kanat yapısı sayesinde kanat boyları uzamış ve daha iyi bir uçuş performansı sağlıyor. Aynı zamanda 249 gram ağırlığa sahip olan ürün çok hafif, çantanıza atıp rahatlıkla taşıyabilirsiniz. 249 gram ağırlığa sahip olduğu için ürünü kayıt ettirmeniz gerekmiyor, fakat bu istediğiniz yerde, istediğiniz şekilde uçabileceğiniz anlamına gelmiyor, uçuş yapmadan önce kontrollerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Cihazın küçük ve hafif olması rüzgarlı havalarda nasıl bir performans sergileyeceği konusunda kafalarda soru işareti oluştursa da rüzgara karşı dayanıklılığı ve direnci gayet iyi, hatta bir önceki modele göre daha da geliştirilmiş durumda.

DJI Mini 3 Pro

Mini 3 Pro Teknik Özellikler

Drone ile uçarken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi etrafınızdaki engeller, ağaç, elektrik telleri ve kuşlar, drone’un zarar görmesine sebebiyet verebilir, DJI bu konuda size yardımcı olması için DJI Mini 3 Pro’ya 3 yönlü engel tanıma sistemi ekleyerek işleri kolaylaştırmış. Aynı zamanda APAS 4.0 ve Focus Tracking özellikleri de drone’da mevcut. Kamera özelliklerine gelecek olursak, 1/1.3 inç sensör, 48 megapiksel kamera ve 4K/60 fps video kaydı bizlere sunulmuş. Dual RAW ISO ile çok daha iyi bir dinamik aralık sağlıyor ve görselde karanlıklar ve aydınlık alanlarda geçiş sorunu yaşanmıyor. Yepyeni gimbal sistemi bulunan ürün, güzel ve yaratıcı açılarda çekim yapmamıza imkan tanıyor. Yeni gelen bir özellik ise “Dikey Çekim” modu. Bu çekim moduyla beraber özellikle YouTube Shorts, Instagram Reels veya Tiktok içerik üreticileri için işler çok daha kolaylaşıyor. Aynı zamanda Hyperlapse ve Mastershots çekim modları da Dji Mini 3 Pro ile birlikte bizlere sunulmuş. Standart pil ile beraber 34 dakika uçuş süresi sağlayan Dji Mini 3 Pro’nun, harici pili aracılığıyla uçuş süresini 47 dakikaya kadar yükseltmek mümkün. Böylelikle  uzun süre Time Lapse fotoğrafçılık yapılabiliyor.

Mini 3 Pro Kutu İçeriği

Ürünün kendisi, kumanda, yedek pervane, Tip-c’den Tip-c’ye kablo ve tornavida kutu içeriğinde bizleri karşılıyor.

DJI Mini 3 Pro

Dji Mini 3 Pro Kimler İçin Uygun?

Mini 3 Pro, kullanım kolaylığı ile ilk defa drone alacaklar için doğru bir seçim. Ayrıca, bir önceki mini modelinden yeni versiyona geçmek isteyenler için 249 gram ağırlığı, engelleri algılaması, yüksek pil kapasitesi ve akıllı özellikleriyle de doğru bir seçim. Mavic Air‘den geçecekler için ise daha ufak ve taşınabilir olmasının yanında, daha iyi bir gece performansına sahip olmasıyla da tercih edilebilir.