Huawei Matepad Paper İnceleme

Huawei, tüm ürün gamlarında olduğu gibi tablet tarafında da yeni segmentler yaratmaya ve var olan ürünleri yenilemeye devam ediyor. Bu incelemede ise Huawei, yeni e-mürekkep tableti Matepad Paper ile karşımızda. Huawei Matepad Paper’ın özellikleri neler? Huawei Matepad Paper kimler için uygun? Huawei Matepad Paper alınır mı? 


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Huawei Matepad Paper’ı satın almak için buraya tıklayın.


Huawei Matepad Paper Tasarım

Sağ üst kısmında güç tuşu bulunan Huawei Matepad Paper‘ın, yan bölümünde ise ses açma ve kısma tuşları bizleri karşılıyor. Ergonomi açısından sol el ile tutup, sağ el ile çizim yapmaya uygun şekilde tasarlanmış. Sol tarafta tutma boşluğu bulunuyor.

Huawei Matepad Paper

Matepad Paper Teknik Özellikler

Dahili mikrofonu bulunan e-mürekkep tablet, Matepad Paper, aynı zamanda stereo hoparlörler ile bizlere sunulmuş. İsterseniz, Bluetooth 5.2 sayesinde, tablete Bluetooth hoparlör veya Bluetooth kulaklık da bağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda parmak izi okuyucusuna da sahip olan tablet, Kirin 820E işlemcisinden gücünü alıyor. 4 GB ram ve 64 GB depolama kapasitesi sunuyor ve Harmony OS 2 işletim sistemi ile geliyor. Ekran kısmına geldiğimizde ise, göz konforunu öne çıkaran bir okuma deneyimi için, “TÜV Rheinland Paper Like Display” sertifikasına sahip dünyanın ilk E Ink cihazı olma özelliği taşıyor. Göz korumalı, 10.3 inç boyutundaki ekran, 1872 x 1404 çözünürlük ve 227 ppi değerini bizlere sunuyor. Ayrıca Matepad Paper %86.3 ekran kasa oranında siyah beyaz bir ekrana sahip. Gece ve gündüz modları bulunan ekranın, 3 farklı parlaklık modu var. Mavi tonlar bu ekranda mevcut olsa da, sıcak tonlar mevcut değil. Dilerseniz USB aracılığıyla, tablete harici bellek de takabilmeniz mümkün.

Çoklu ekran seçeneği bulunan Matepad Paper ile not almak istediğinizde, 4 farklı kalem seçeneğinin yanında, 3 farklı renk seçeneği ve 3 farklı boyutu da bizlere sunuyor. Bazı kalem uçlarında baskı hassasiyeti olsa da, kutu içinden çıkan M-Pen haricinde başka bir kalem ile kullanılamıyor. Refresh Mode AI özelliği açık olduğunda cihaz daha hızlı tepki veriyor. Ayrıca tablette ses kayıt özelliği bulunuyor olsa da sesi, yazılı not’a dönüştürmüyor ve Türkçe dil desteği de mevcut değil. Super Device özelliği de bulunan tablet, diğer huawei cihazlarınızla hızlı şekilde veri aktarımı gerçekleştirebiliyor.

Huawei Matepad Paper

Matepad Paper Pil Performansı

Type-C port üzerinden şarj edebileceğiniz Huawei Matepad Paper, 3625 mAh pil kapasitesine sahip. Tamamen doldurduğunuzda 24 saat, güç tasarım modunda ise 31 saat pil süresi sunuyor. Eğer ışık modu sürekli açık bir şekilde kullanırsanız 12 saatlik pil performansı mevcut.

Matepad Kutu İçeriği

Ürünün kendisi, M-Pencil 2, 22 watt şarj cihazı, Type-C kablo ve 2 adet yedek kalem ucu bizleri karşılıyor.

Huawei Matepad Paper Kimler İçin Uygun?

Özellikle elektronik ekranlar üzerinden bir şeyler okumak, yazmak ve yazdıklarını dijitale hızlıca aktarmak isteyen kişiler için ideal bir cihaz olmuş. Ürünü kullanırken, sanki kağıda yazıyormuş gibi bir hissiyat yaratıyor. Video izlemek için uygun değil fakat internet sitelerinde dolaşmak için de kullanılabilir.