ELAC Debut Connex Aktif Hoparlör İncelemesi

ELAC Debut Connex alınır mı? ELAC Debut Connex’in ses performansı nasıl? ELAC Debut Connex’in özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

ELAC Debut Connex’i satın almak için buraya tıklayın.


ELAC Debut ConneX, bizlere kaliteli ses sağlayan bir hoparlör ve bunu birçok farklı bağlantı seçeneği ile yapıyor, böylelikle kullanım alanlarını artırıyor. Özetle, ihtiyacınız olan tüm ortamlarda keyifli müzik dinlemenizi sağlayacak bir sistem.

ELAC Debut Connex Tasarım

Gayet güzel bir tasarıma sahip olan ELAC Debut ConneX aynı zamanda ufak boyutlu bir hoparlör. ELAC Debut ConneX, Siyah, Mavi ve Ceviz (ahşap tonlarında) olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile bizlere sunulmuş. Ayrıca takıp çıkarılabilir ızgaraları da bulunan hoparlörü isterseniz o şekilde de kullanabilirsiniz.

ELAC Debut Connex Teknik Özellikler

ELAC Debut ConneX’in bağlantılarına baktığımızda, HDMI ARC (e-arc’lar ile uyumlu TV), Stero RCA giriş, USB Input (PC – High-Res – 96 kHz – 24 bit), Optic input (Gaming) ve Bluetooth APTx seçenekleri bizleri karşılıyor.

ELAC Debut Connex Ses Performansı

ELAC Debut ConneX, 50 Hz – 25 kHz frekans aralığına sahip. Ayrıca iki adet 50 watt D sınıfı Amfi bulunuyor. Böylelikle verimli bir enerji tüketiminin yanında kaliteli ses de sunuyor. Ses çok temiz, subwoofer bağlayınca enfes bir ses oluyor, stereo dağılımı ve sahne genişliği oldukça iyi. Ses şiddeti ise ciddi şekilde yüksek. Güzel noktalarından biri ise hoparlörü kullanmadığınız zaman kendini kapatıyor olması, böylelikle amfiden gelen dip sesi duymamış oluyorsunuz. XBass 2x modunda kullandığınız zaman keyifli bir bass deneyimi sunuyor. ELAC Debut ConneX, yalın ve net bir şekilde ses aktarımı gerçekleştirebiliyor.

USB ile bağladığınız zaman ise High-Res – 96 kHz – 24 bit müzik dinlemeye başlıyorsunuz. İşte o zaman bu hoparlörün gerçek gücünü hissediyorsunuz. Bunu Apple music kullanarak macbook üzerinden deneyimledim. Bluetooth ile bağladığınız zaman aradaki farkı çok daha net bir şekilde anlıyorsunuz. ELAC Debut ConneX, TV kullanımı için de uygun, vokalleri ve diyalogları temiz bir şekilde aktarabiliyor. Ayrıca video izlerken düşük bir gecikmesi bulunuyor.

ELAC Debut Connex Kutu İçeriği

Hoparlörler, ızgaralar, kumanda ve pil, güç kablosu, HDMI kablosu, hoparlör kabloları, vibrasyonu engellemesi için ve ürünün bulunduğu yerden kaymaması için silikon kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.