Önerdiğim iPhone 14 Pro Aksesuarları (Önermediklerim de var!)

iPhone 14 Pro için hangi aksesuarlar kullanılmalı? iPhone 14 Pro ile birlikte alınması gereken aksesuarlar neler? iPhone 14 Pro aksesuar önerileri.


Konu ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

iPhone 14 Pro İçin Önerdiğim Aksesuarlar’ı satın almak için buraya tıklayın.


iPhone 14 Pro aldığınızda, beraberinde hangi aksesuarları kullanmanız gerektiğine dair bir rehber hazırladım. Bu rehberde önermediğim aksesuarlar da mevcut. 🙂

 • Kılıf

iPhone 14 Pro’unuzu korumanız için tabii ki ilk olarak önereceğim aksesuar Kılıf olacak. Benim kullandığım kılıf Buff’ın şeffaf Magsafe uyumlu olan kılıfı. Gayet memnunum. İşimi yeterince görüyor. Bunun dışında bir de hepsiburada satılan en ucuz iphone 14 pro kılıfını da sipariş ettim. Bence bu fiyat etiketine göre güzel bir performansı var. En azından 1 tane yedek alıp kenara atılabilir.

 • Lens Koruma

Bu kadar pahalı bir telefon alınca pamuklara sarıp her yerini korumak istiyorsunuz anlayabiliyorum. Ancak bu kadar para verip alınan ve belki de iyi kamera özelliği satın aldığınız bu telefonunu lenslerinin üzerine gidip dandik plastik bir katman koymak telefonunuzun kamera performansını olumsuz yönde etkileyecektir. O yüzden lens koruma aksesuarlarını almanızı önermem.

 • Magsafe Stand

Ben bu standı uzun zamandır beri kullanıyorum. Hem şarj he dem masa standı olarak işimi fazlasıyla görüyor. Magsafe üzerinden telefonu standa koyuyorum. Hem estetik hem de fonksiyonel bir cihaz. Sürekli olarak şarj amaçlı kullanmasam da masamda eksik etmediğim bir stand oldu kendisi. Ön tarafında kablosuz şarj bölümü ve arkasında ise Apple Watch şarj edebileceğiniz bir alanı da bulunuyor. Detaylı incelemesini kanalda bulabilirsiniz.,

 • Kablo Koruma

Bu sefer çok ucuz bir şey önereceğim 🙂 Malum orjinal kabloların da fiyatları çok yükseldi. O yüzden kablolarımızı ne kadar uzun süre kullanırsak o kadar kardayız. Bunun için ise aşağıdaki gibi bir koruma plastiği takarsanız kablolarınız çok daha uzun ömürlü olacaktır.

 • Kulaklık

Kulaklık olarak ilk önerim Apple AirPods’lar olacaktır. bu kulaklıklar Apple ekosisteminde olan kişiler için en ideal seçenek. Tabii AirPods mu yoksa AirPods Pro mu alacaksınız onun kararını vermek size kalmış ama sen ne kullanıyorsun diye soracak olursanız şuanda güncel kulaklığım Sony WF-1000XM4 modeli.

 • Şarj Adaptörü

Adaptör kısmında da hem Apple orjinal hem Baseus hem de Spigen 27W’lık şarj adaptörlerini kullanıyorum. Bu 3 şarj adaptöründen de memnunum.

 • Araç Şarjı

Araç şarjı ve aynı zamanda araçta telefon tutacağı olarak Magsafe uyumlu ttec’in araç şarjını kullanıyorum. Burada genellikle telefon tutacağı olarak kullandığımı söylemek istiyorum. Telefonu arabamda kablolu olarak şarj etmeyi tercih ediyorum bunu da sebebi magsafe şarj’dan daha hızlı bir şekilde şarj edebiliyor oluşu.

 • Magsafe Adaptör

Bu adaptör telefonu magsafe olmayan kılıfı olan kişiler için önereceğim bir aksesuar. Hem uygun fiyatlı hem de güzel bir özelliği telefonunuza kazandırmış oluyorsunuz. Kılıfında magsafe olmayanlara öneriyorum.

 • Hoparlör Bandı

Yine ucuz bir aksesuar önerisiyle beraberiz. Telefonunuzun hoparlör kısmına yapıştırarak bu kısımlara toz kaçmasını engelleyecektir. Ancak telefonu kılıfsız ya da şeffaf kılıflı kullanıyorsanız çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden şeffaf olmayan  bir kılıfla daha kullanıldığında sırıtmayacaktır.

 • Masa Standı

Yine uygun fiyatlı bir aksesuar. Magsafe olmayan bir masa standı. Çeşitli açılarda ve yükseklik ayarı olan fiyat performansı bir stand. Telefonla görüşmeler yapanlara, canlı yayın, tiktok çekimleri vs için ideal olabilir.

 • Ekran Koruyucu

Ekran koruyucu olarak ise aynı kılıfta olduğu gibi Buff’ın ekran koruyucusunu kullanıyorum ve gayet memnunum. Ekran kalitesinde en ufak bir düşme söz konusu olmadı.

 • ViewSonic View Stylus AC501 Kalem

Bu kalemin en büyük artısı iPhone’larla çalışabiliyor oluşu. Normalde Apple’ın kendi orjinal kalemi bile iPhone’larla beraber çalışmıyor. Ancak bu kalemi tüm kapasitif dokunmatik alanlarda kullanabilir ve iPhone’ununuz da kalem deneyimi yaşamak isterseniz sorunsuz kullanabilirsiniz.

iPhone 14 Pro İçin Önerdiğim Aksesuarlar’ı satın almak için buraya tıklayın.