Fifine Ampligame A8 İncelemesi (Fiyat Performans Yayıncı Mikrofonu)

Fifine Ampligame A8’in özellikleri neler? Fifine Ampligame A8 kimler için uygun? Fifine Ampligame A8’in nasıl bir ses performansı var? Fifine yurtdışında bilinen bir marka ancak Türkiye pazarına yeni giriş yaptılar.


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Fifine Ampligame A8’i satın almak için buraya tıklayın.


Fifine Ampligame A8 Tasarım

Gövde kalitesi güzel, fazla büyük değil, ideal bir boyutu var. Kameranın önünde yayın yaparken büyük mikrofonlar genelde görüntü kirliliği yaratabiliyor. Boyutunun ufak oluşu bu yüzden önemli. Plastik malzemeden üretilmiş bir masa standıyla geliyor, ancak plastik bir standa sahip olmasına rağmen sağlam duruyor. Shock mount yani titreşimin mikrofona yansımasını engelleyen aparatın da beraberinde gelmesi güzel bir detay. Bu aparat sayesinde, yayın veya kayıt esnasında mikrofona istenmeyen bir temasta bulunulması durumunda oluşacak sarsıntı sesinin mikrofona yansıması engellenmiş oluyor. Ayrıca mikrofonun önünde pop filtre mevcut. Pop filtresi ise “p” vb. harfleri söylerken çıkardığımız seslerin patlamasını engellemek için kullanılıyor.

Fifine Ampligame A8’in rgb bir aydınlatması da mevcut. Oyuncuların RGB sevdiğini düşünürsek, oyunculara yönelik bir hamle olduğunu söylemek mümkün. Bu RGB aydınlatma ise 7 farklı renkte ayarlanabiliyor. Bu mikrofonun diğer Fifine ürünlerine göre farkı RGB aydınlatmasının özelleştirilebiliyor olması.

Mikrofonun 3 farklı RGB modu mevcut.

  • Sabit Tek Renk – Bu modu seçtiğinizde, özellikle istediğiniz bir rengi seçebiliyorsunuz.
  • Dinamik Gradient (Birden çok rengin birleşimiyle oluşan renk paleti) – Bu modu seçtiğinizde, renkler palet şeklinde sürekli olarak değişiyor.
  • Dinamik Tek Renk Geçiş – Bu modu seçtiğinizde ise RGB aydınlatma sürekli olarak renkler arasında geçiş yapıyor.

Fifine Ampligame A8 Teknik Özellikler

Fifine Ampligame A8, USB bağlantıya sahip Condenser bir mikrofon. USB mikrofonların en iyi yanı ise bilgisayara bağlaması çok kolay. XLR mikrofonla karşılaştırdığımız zaman özellikle canlı yayınlarda sizi büyük bir bağlantı ve ayar sorunundan kurtarıyor. Ayrıca USB mikrofonlar Windows ve oyun konsolları dışında Mac’te de çalışıyor. İsterseniz cep telefonunuza da bağlayabiliyorsunuz. Fakat telefon ve tablette çalışabilmesi için mikrofonu bağladığınız cihazın 5V güç verebiliyor olması gerekiyor. Yani güncel olan çoğu modelde bu mikrofon çalışacaktır fakat 5V güç veremeyen eski model telefon ve tabletlerde yeterli gücü alamadığı için çalışmayacaktır.

Fifine Ampligame A8, 50Hz ile 20kHz arasında frekans aralığı sağlıyor. İdeal bir kullanımda ağzınız ile mikrofon arasındaki mesafenin 17 cm olması gerekiyor. Mikrofonun frekans tepkimesi özellikle mid ve tiz tonlarda oldukça temiz. Her mikrofonun kendine ait bir polar patterns’ı var. Bu mikrofon ise Cardioid polar pattern’a sahip. Kullanım senaryolarına göre doğru polar pattern’a sahip bir mikrofon almanız çok önemli, yoksa istediğiniz ses performansını alamazsınız. Bu mikrofon yayıncı mikrofonu olduğu için Cardioid polar pattern’a sahip, yani mikrofona tam karşıdan konuştuğunuz zaman sesi ideal şekilde alacaktır. Mikrofonun arka tarafındaki sesleri almayacaktır.

Fifine Ampligame A8’in alt tarafına baktığımızda, bağlantı için bir adet Type-C girişi ve hemen yan tarafında ise bir kulaklık girişi bizleri karşılıyor. Bu kulaklık girişi aracılığıyla kendi sesinizi gecikmesiz olarak dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca mikrofonun üzerinde dokunmatik bir mute tuşu bulunuyor. Böylelikle sesinizin kayda veya yayına gitmesini istemediğiniz durumlarda kolayca mikrofonunuzu sessize alabiliyorsunuz.

Fifine Ampligame A8 Kutu İçeriği

Mikrofonun kendisi, shock mount, mikrofon bağlantı kablosu, mikrofon standı, pop filtre, mikrofon standı adaptörü ve kullanım kılavuzu kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.

Fifine Ampligame A8 Kimler İçin Uygun?

Fifine Ampligame A8, podcast kaydedenler, oyun oynayanlar, canlı yayın yapanlar, youtube içerik üreticileri ve zoom toplantısı yapanlar için uygun bir mikrofon.