Huawei Watch Ultimate İncelemesi

Huawei’nin amiral gemisi akıllı saati Huawei Watch Ultimate’i inceliyorum. Huawei Watch Ultimate alınır mı? Huawei Watch Ultimate’in özellikleri neler? Huawei Watch Ultimate’in nasıl bir performansı var?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Huawei Watch Ultimate’i satın almak için buraya tıklayın.

500 TL İlave İndirim Kodu: AULTIMATE500MERT


Huawei Watch Ultimate Tasarım

Huawei Watch Ultimate, üst düzey lüks saatlerde ve havacılık gemilerinde kullanılan bir malzeme olan, birinci sınıf Zirkonyum bazlı sıvı metalden üretilmiş. Zirkonyum aynı zamanda takma dişlerde de kullanılıyor. Yani oldukça sağlam ve uzun ömürlü bir malzeme olduğunu söylemek mümkün. Titanyuma göre 5 kata kadar daha güçlü ve aşınmaya karşı dirençli olan materyal, paslanmaz çelikten 6-7 kat daha sert olan çizilme ve korozyon direnci özelliklerini de beraberinde getiriyor.

HNBR kordon, klasik kauçuk kordonlara göre %30 oranında daha hafif. Ayrıca yağlanma, kirlenme, esneme ve aşınmalara karşı daha dayanıklı. Huawei Watch Ultimate, safir cam ve safir sensör alanına sahip. Huawei Watch Ultimate’in siyah ve gümüş renk seçenekleri mevcut.

Huawei Watch Ultimate Teknik Özellikler

Huawei Watch Ultimate, 466×466 çözünürlüğe sahip 1,5 inç boyutunda LTPO AMOLED renkli ekran ile geliyor. Ayrıca bu ekranda, 1-60 Hz arasında değişen ekran yenileme hızı ve her zaman açık ekran özelliği mevcut. Bunların yanında uydu bağlantısı özelliği de bulunuyor fakat ilk olarak Çin’de sonra ise diğer ülkelerde kullanıma açılacak. En çok merak edilen konulardan biri olan mobil cihaz desteğine geldiğimizde ise Android ve iOS cihazlarınız ile uyumlu bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Huawei Watch Ultimate keşif modu açıldığında, kullanıcıların durumlarını ve keşiflerinin ilerleyişini anlamalarına yardımcı olmak için pil gücü, tarih, keşif süresi, kalp atış hızı ve egzersiz mesafesi gibi verileri görüntüleyebilme imkanı sunuyor. Keşif moduna, ana menüdeki bağımsız uygulama veya Huawei Watch Ultimate‘in sol üst tarafında bulunan yardımcı düğmesi aracılığıyla hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Spor modu bölümüne geldiğimizde ise Huawei Watch Ultimate 100’den fazla spor modunu destekliyor. Ayrıca artık Strava, Adidas Runtastic gibi uygulamalarla çalışıyor ve 18 ayrı sporu da profesyonel düzeyde raporlayabiliyor.

Huawei Watch Ultimate, sektörde devrim niteliğindeki su geçirmezlik performansı ile akıllı saatlerin su geçirmezlik performans standardını yeniden tanımlıyor. Dalış gezileri planlayan veya havuzun tadını çıkaran kullanıcılar için serbest dalış ve tüplü dalış modları mevcut. Huawei Watch Ultimate, 110 metre derinlikte 24 saat basınç testlerinden geçmiş durumda.

Huawei Watch Ultimate, hepsi daha güçlü anti-parazit performansına sahip olan beş ana uydu sistemine (GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU ve QZSS) bağlı ve dış mekan konumlandırma sinyallerinin gücünü ve kararlılığını etkili bir şekilde artırabiliyor. Huawei Watch Ultimate, EKG analizi ve damar sertliği tespiti yapabiliyor. Kullanıcıların sağlık yönetimini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için profesyonel sağlık tavsiyeleri de sağlayabiliyor.

Huawei Watch Ultimate Pil Performansı

Huawei Watch Ultimate, 530 mAh pil kapasitesi ile bizlere sunulmuş. Huawei Watch Ultimate, standart kullanımda 14 gün, yoğun kullanımda ise 8 gün pil ömrüne sahip. Pilin sıfırdan yüze dolması ise 60 dakika sürüyor. Yaptığım testte, Pazar akşamı tam dolu bir şekilde kullanmaya başladığım Huawei Watch Ultimate’in pil seviyesi Çarşamba akşamı %60 seviyesine düştü. Bu teste göre rahatlıkla 6-7 gün arasında gideceğini söylemek mümkün.