LG QNED81 75 inç 4K Smart TV Detaylı İncelemesi

LG QNED81 75 inç 4K Smart TV alınır mı? LG QNED81 75 inç 4K Smart TV’nin özellikleri neler? LG QNED81 75 inç 4K Smart TV bizlere neler sunuyor?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

LG QNED81 75 inç 4K Smart TV’yi satın almak için buraya tıklayın.


QNED en yeni LCD teknolojisi, LG QNED‘i tasarlarken NanoCell ve Quantum Dot teknolojilerini birleştirmiş, bu sayede çok daha zengin ve canlı renkler üretmesi sağlanmış. Fiyat bilgisi ve diğer detaylar için yukarıya link bıraktım, merak edenler oradan detaylara ulaşabilir.

LG QNED81 75 inç 4K Smart TV Tasarım

LG QNED81’in, 50 inç, 55 inç, 65 inç, 75 inç ve 86 inç boyutları mevcut. Çok ince bir yapısı bulunan televizyonun çerçevesi 1 cm’den daha az boyutta ve ekran kasa oranı da iyi bir seviyede. Özetle sınıfının en ince televizyonu demek yanlış olmaz. LG QNED81 düz metal bir tv standı ile geliyor. Bu standın sağlam ve kaliteli bir duruşu var. Ayrıca eğer bir soundbar alırsanız standa tam olarak sığabiliyor. QNED81’e hangi açıdan bakarsanız bakın görüntüde bir bozulma olmuyor.

LG QNED81 75 inç 4K Smart TV Teknik Özellikler

LG QNED81, 6. Nesil Alfa 7 4K AI işlemci ile bizlere sunulmuş. Bu işlemci sayesinde gayet hızlı ve akıcı bir televizyon deneyimi sağlanmış. İşlemcinin içerisinde bulunan derin öğrenme algoritması sayesinde içerik kalitesini otomatik olarak anlayabiliyor ve hem görüntü hem de ses özelinde kaliteyi yükseltmek için optimize ediyor. AI teknolojisi, film, maç ve animasyon gibi görüntüleri algılayıp en optimal şekilde bizlere sunuyor. Böylelikle 4K olmayan görüntüleri 4K boyutuna yükseltebiliyor ve bu işlemi yaparken AI teknolojisinden gücünü alıyor, ayrıca önceki serilere göre daha iyi bir performans sunuyor.

QNED en yeni LCD teknolojisi, LG QNED‘i tasarlarken NanoCell ve Quantum Dot teknolojilerini birleştirmiş, bu sayede ekranın çok daha zengin ve canlı renkler üretmesi sağlanmış. Burada iki farklı teknoloji, renk paletinin farklı yerlerine etki ettiği için televizyonun tamamında renk doğruluğu üst seviyeye çıkıyor. QNED81’in içerisinde 100 Hz yenileme hızına sahip paneller mevcut, QNED bizlere renkleri en doğru şekilde gösterirken aynı zamanda muhteşem bir keskinlik ve detay sunuyor.

LG QNED81 Smart TV webOS 23 ile birlikte geliyor. webOS 23’de artık kısayollar da bulunuyor, böylelikle çoğu ayara hızlıca ulaşabiliyoruz. QNED81’in ayarlar tuşuna uzun basınca ise detaylı ayarlar menüsü geliyor. Gelen bir diğer yenilik ise artık 6 farklı kişi için profil eklenebiliyor ve TV ayarlarını tüm aile bireyleri rahatça profillerine kaydedebiliyor. Aynı zamanda hareket sensörü, sihirli  kumanda, akıllı ses algılama ve öneriler gibi TV deneyiminizi kolaylaştıracak ThinQ AI fonksiyonları mevcut. LG QNED81 ile sunulan AI resim sihirbazı, mümkün olan en iyi görüntü ayarını bulmak için 85 milyon potansiyel ayarı ve izleyicinin renk tercihlerini analiz ederek kişiselleştirilmiş bir ekran ayarı önerebiliyor.

LG QNED81 Smart TV ile oyun oynamak da keyifli. QNED81 modeli HDMI 2.1 desteği ile gelen ilk model. QNED81’de 2 adet HDMI 2.1 girişi mevcut. Böylelikle aynı anda 2 konsol veya 1 konsol, 1 bilgisayar bağlayabiliyorsunuz. HDMI 2.1, 4K oyunlarda 120 fps’e kadar yüksek yenileme hızı sunuyor. Böylelikle oyunların aksiyon sahnelerinde çok daha net ve keskin görüntüler elde edebiliyorsunuz. Bunların yanında VRR (Değişken Yenileme Hızı), Freesync Premium ve oyun yöneticisi menüsü de bulunuyor. Oyun yöneticisi menüsü, tüm oyun ayarlarınızı tek bir yerde görmenizi ve oynadığınız oyun türüne göre ideal görüntü ayarını hızlıca değiştirebilmenizi sağlıyor. Eğer konsolunuz veya bilgisayarınız yoksa üzülmeyin çünkü Geforce Now sayesinde bulut üzerinden de oyun oynayabiliyorsunuz.

LG QNED81 Smart TV’nin portlarına baktığımızda, 4 adet HDMI (2 tanesi HDMI 2.1), eARC (HDMI 3), 2 adet RF giriş, 2 adet USB girişi, ethernet girişi, CI slot ve optik ses çıkışı bizlere sunulmuş. Ayrıca Wi-Fi 5 ve Bluetooth 5.0 teknolojileri de mevcut. Ses bölümüne geldiğimizde ise 20 watt’lık hoparlörler bizleri karşılıyor ve 2.0 kanal desteği bulunuyor. Gelişmiş AI Ses (Sanal 5.1.2 Up-mix) teknolojisi sayesinde dinlediğiniz müziğin türünü algılayıp, o müziğe uygun ekolayzer ayarlarını gerçekleştirebiliyor. Eğer bir LG soundbarınız varsa, wow orkestra modunu açtığınız zaman soundbar ve tv üzerindeki hoparlörlerin beraber çalışarak güzel bir deneyim yaşatabildiği belirtilmiş fakat bunu deneyimleme fırsatım olmadı.