Polaroid Now Plus İncelemesi

Polaroid Now Plus alınır mı? Polaroid Now Plus’ın özellikleri neler? Polaroid Now Plus bizlere neler sunuyor?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Polaroid Now Plus’ı satın almak için buraya tıklayın.


Nostaljiden kopamıyorsanız ve hâlâ fotoğraflarınızı baskı almayı seviyorsanız bu kamera tam size göre. Tabii bu cihazdan üstün bir fotoğraf performansı beklemek doğru değil. Keskin fotoğraflar veya çılgın renkler vermiyor. Sanki çok eski, filmli bir makine ile fotoğraf çekiyormuşsunuz gibi. Bu cihaz tamamen keyif amaçlı kullanılacak bir kamera.

Polaroid Now Plus plastik bir gövdeye ve Retro çizgilere sahip. Tasarımı harika, klasik Polaroid tasarımı korunmuş. Cihazın ön tarafında flaş bulunuyor. Flaşın altında ise deklanşör bulunuyor, deklanşörün yan tarafında lensi, vizörü ve artı tuşunu görüyoruz. Polaroid Now Plus’ın yan tarafında kağıtlarını koyacağınız bölümü açmaya yarayan bir tuş mevcut. Cihazın sağ tarafına baktığımızda ise Micro USB şarj girişi bulunuyor. Cihazın arka tarafına geldiğimizde, bir adet vizör bizleri karşılıyor. Tuşlara baktığımızda ise açma kapama tuşu ve flaş tuşu mevcut. Son olarak cihazın alt tarafında tripod girişi de bulunuyor.

Çok basit bir şekilde çek bas mantığında çalışıyor. Kağıtları ön tarafa koyuyorsunuz ve deklanşöre basıyorsunuz. Fotoğraf çekerken flaşı kapattığınızda, bu sadece bir adet fotoğraf çekimi için uygulanıyor, sonrasında tekrardan flaş aktif hale geliyor. Flaş tuşuna basılı tutunca pozlama ayarını eksi veya artı olarak değiştirebiliyorsunuz. Bunun 3 ayrı kademesi bulunuyor, ayrıca alt tarafında poz sayısının ne kadar kaldığını gösteren bir alan mevcut. Deklanşörün yanında bulunan artı tuşunu kullanarak 10 saniyelik bir zamanlayıcıyı aktif hale getirebiliyorsunuz. Ayrıca aynı tuşa iki kere basınca bu sefer ışık yeşile dönüyor ve double exposure fotoğraf çekilebiliyorsunuz.

Polaroid Now Plus ile fotoğraf çektikten sonra fotoğraf kağıdını sallamanıza gerek yok, fotoğraf kağıdını ters bir şekilde koymanız yeterli. İmkan varsa sıcak bir ortamda tutulması daha hızlı sonuç alınmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca cihazın “Polaroid” isimli bir mobil uygulaması var, bu uygulamaya Bluetooth aracılığıyla bağlanabilmek ve cihazın bazı özelliklerini telefon üzerinden kontrol edebilmek mümkün.

Polaroid Now Plus Fotoğraf Performansı

Polaroid Now Plus, kapalı alanlarda daha iyi fotoğraf kalitesi sunuyor. Özellikle dışarıda, yoğun güneş veya fazla kontrastın olduğu yerlerde yüksek bir performans beklemek doğru değil. Fotoğraf kalitesi şöyle özetlenebilir, yumuşak odaklı, solmuş renkleri barındıran, kenar karartmalı, eski bir kamera ile çekilmiş havası fotoğraflarda mevcut. Bu kamerada aynı zamanda iki lensli otomatik odaklama yapan sistem mevcut, deklanşöre yarım bastığınızda hangi lens uygunsa ona göre karar verip çekimi gerçekleştiriyor.

Polaroid Now Plus Pil Performansı

Pil bölümüne geldiğimizde, 15 adet film paketine yetecek kadar pil performansı mevcut. Pil göstergesi, pil dolduğunda yeşil renk, pil bitmeye yaklaştığında ise kırmızı renk yanıyor.

Polaroid Now Plus Kutu İçeriği

Cihazın kendisi, Micro USB şarj kablosu, lens kapağı, boyun askılığı ve farklı renklerde lens filtreleri kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.