Rode NTH-100 Kulaklık İnceleme

Ses denince akla gelen, birçoğumuzun kaliteli mikrofonları ile bildiği ve profesyoneller için üst seviye ürünler üreten Rode, bu sefer kulaküstü kulaklığı Rode NTH-100 ile karşımızda. Ben de Rode’un yeni kulaküstü kulaklığı NTH-100’ü tüm detaylarıyla inceliyorum. Rode NTH-100 nasıl bir ses performansı sunuyor? Rode NTH-100’ün özellikleri neler?


Ürün ile ilgili tüm detaylar için aşağıdaki videoya göz atmayı unutmayın.

Rode NTH-100‘ü satın almak için buraya tıklayın.


Rode NTH-100 Tasarım

Hem klasik, hem de modern çizgilere sahip olan bu kulaklık 350 gram ağırlığa sahip. Alcantara kafa bandı kaplamasıyla bizleri karşılayan kulaklık, üst segment bir ürün olduğunu bizlere belli ediyor. Bilmeyenler için ise Alcantara malzemesinin, genellikle spor otomobillerde kullanılan bir malzeme olduğunu belirtelim. Aynı zamanda paslanmaz çelik yapısıyla 20.000 kere yoğun şartlar altında test edilen kulaklığın dayanıklı olduğunu söylemek mümkün. Bu da yaklaşık 25 senelik bir günlük kullanıma eşdeğer. Ürün aynı zamanda 25 Kilogram’a kadar darbelere karşı dayanıklı.

 

Fit-Lock kilit mekanizmasına sahip kulaklık, yeni özel kilitleme mekanizması sayesinde kafa ayarınız değişmeden kullanabilmenize olanak sağlıyor. Uzun süreli kullanımlarda bazı kulaklıkların pedleri hava almayan yapıları sebebiyle ter oluşmasına sebebiyet veriyor, Rode bu sorunun önüne geçebilmek için NTH-100 model kulaklığında Cool Tech teknolojisine sahip kulak pedlerini kullanarak uzun süreli kullanımlarda terlemeyi minimum seviyeye indirmeyi başarmış. Kullanımda esneklik sunan Rode, ürünün kablosunu tek bir noktadan takmak yerine, isteğe göre sol veya sağ ped’in altındaki girişten yapabilmemize olanak sağlıyor.

Rode NTH-100 Ses Performansı

BU kulaklık 40 mm ses sürücüleri ile geliyor, frekans aralığı 5 Hz-35Khz olan kulaklık, 110 desibel‘e kadar ses çıkışı sağlıyor. Ayrıca 32 Empedans seviyesine sahip. Kayıt ve mix işlemleri için doğru ses ve iyi bir frekans tepkisi sunan özel sürücüler, ayrıntı, netlik ve doğal bir ses için optimize edilmiş. Kapalı bir kulaklık olmasının etkisiyle sizleri dışarıdaki seslerden de başarılı bir şekilde izole edebiliyor. Aynı zamanda, düşük empedans seviyesine ve yüksek hassasiyete sahip bir kulaklık olmasından dolayı herhangi bir arabirim ile mikser veya kulaklık amplifikatörü ile rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün.

Rode NTH-100

Rode NTH-100 Kutu İçeriği

Kulaklığın kendisinin yanı sıra, 2.4m Aux kablosu, 3.5 mm’den ¼ inç kablo adaptörü, kabloları rahat tanımak için renk ayraçlarının yanı sıra taşıma kılıfı, kutu içeriği olarak bizleri karşılıyor.

Rode NTH-100 Kimler İçin Uygun?

İçerik üreticileri, video kurgusu yapanlar, ses profesyonelleri, podcast ve streaming yapan kişiler için uygun bir kulaklık.