Sennheiser HD 2.20S Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sennheiser kulaklık incelemelerine Sennheiser HD 2.20S Kulak Üstü Kulaklık modeli ile devam ediyoruz.

Sennheiser HD 2.20S Kulak Üstü Kulaklık özellikle kulak üstü kulaklıklardan vazgeçemeyen ancak çok yer kaplamasını sevmeyenler için tasarlanmış bir kulaklık diyebiliriz. Katlanabilir yapısı sayesinde yeterince ince tasarlanmış bu kulaklık daha da az yer kaplıyor. Aynı zamanda tatmin edici baslarıyla sizi tatmin edecektir. Ürünün kutu açılış videosunu da aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=G1TjidxQc4c

Kutu İçeriği:

Sennheiser HD 2.20S

Klasik bir Sennheiser kutu kalitesinde, içinden  Sennheiser HD 2.20S Kulak Üstü Kulaklık  ve Türkçe Kullanım Kılavuzu çıkıyor.

Tasarım & Ergonomi:

Sennheiser HD 2.20S

Her Sennheiser ürünü gibi HD 2.20s Kulak Üstü Kulaklık modeli de gayet kibar ve kaliteli bir tasarıma sahip. Ürünün taşınabilirliğinin artması için, mümkün oldukça ince ve hafif bir tasarımda bizlere sunulmuş. İnce tasarım sizi korkutmasın, zaten elinize ürünü aldığınız zaman ne kadar kaliteli ve sağlam bir malzemeden yapıldığını rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.  Üst tarafındaki mat yüzeyin, piano black alanlarla harmanlanmasıyla ortaya gayet şık bir kulaklık ortaya çıkmış.

Sennheiser HD 2.20S

Sennheiser HD 2.20s Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz üzere katlanabilen bir tasarıma sahip. Az önce bahsetmiş olduğum taşınabilirliğini katlanabilmesiyle kuvvetlendiriyor ve bu sayede taşırken oluşabilecek hasarlarında önüne geçiliyor. Sennheiser HD 2.20s’nin kablo boyu 1.4m. Bu kablo boyu otururken biraz uzun geliyor ve bence taşınabilirliği biraz zorluyor. Kulaklığı katladığınız zaman yanınızda 1.4m’lık bir kablo kalmış oluyor ve bunu kulaklığın etrafına sarmak en mantıklı çözüm gibi gözüküyor.

Sennheiser HD 2.20S

Sennheiser HD 2.20s’i kulağınıza taktığınız zaman kulakçıkları ufak olmasına rağmen kulağınızı harika bir şekilde kapsıyor ve dışarıdan gelen sesi çok azaltıyor. Bendeki demo ürün sıfır bir ürün olduğu için biraz baskı hissettim ancak kullandıkça biraz esneme payıyla kulağıma oturacağını düşünüyorum. Müzik dinlediğimiz zaman ise dışarıdan gelen ses artık sıfıra iniyor ve tamamen müziğe odaklanabiliyorsunuz. Kulakçıkları ister yukarı aşağı istersenizde sağa sola çevirerek ayar yapabiliyorsunuz.

Sennheiser HD 2.20S

Sennheiser HD 2.20s’nin kablosunda bir adet tuş bulunuyor. Gelen çağrıyı yanıtlamanızı / kapatmanızı, şarkı dinlerken ise durdurup tekrardan başlatmanızı sağlıyor. Ses kısma ve yükseltme için ayrıca bir tuş konumlandırılmamış. Bunun için müzik çaldığınız cihaz üzerinden işlem gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu kumandanın üstünde bulunan mikrofonun ses kalitesi gayet tatminkar.

Sennheiser HD 2.20S

Ses Kalitesi:

Sennheiser HD 2.20s boyundan büyük işler yapıyor. Ses kalitesi olarak özellikle vaat ettiği bası bizlere sağlıyor. Tabi burada bangır bangır baslı müzik dinleyipte müzikteki diğer ince tınıları kaybediyorsunuz gibi bir anlam çıkmasın. Genellikle bas yoğunluklu kulaklıklardaki en büyük problem budur ancak HD 2.20s modelinde bu denge harika sağlanmış. Dolgun baslarla beraber, tertemiz bir müzik sesi alıyoruz. Özellikle Warm-up, Chill out tarzı müzikleri dinlerken çok keyif alıyorsunuz.

Teknik Detaylar:

  • Ses Şiddet Seviyesi (SPL) 112 dB (1kHz/1Vrms)
    Frekans Aralığı (Mikrofon) 100 Hz – 10.000 Hz
    Frekans Aralığı (Hoparlör) 18 Hz – 18.000 Hz
    Toplam Harmonik Bozulma (THD) <0,5% (1kHz/100dB)
    Empedans 26 Ohm

 

Sennheiser HD 2.20S Kulak Üstü Kulaklık hakkında aklınıza gelecek tüm soru ve yorumları bana aşağıdaki yorumlar kısmından bırakabilirsiniz.

İncelemeyi beğendiyseniz aşağıdaki beğen butonuna basmayı unutmayın. En büyük desteğiniz bu olacaktır 🙂

Mert Gündoğdu – Mayıs 2017